Ko

 

Tavaly fejeződött be az „Úton” előadás sorozat, amiben tíz este olyan kérdésekről volt szó, amiket az utunk és a teljesebb életünk keresése szempontjából fontosnak tartok.


A
Humanisztikus pszichológiai esték ennek a folytatása más formában. Az esték a meghirdetett napokon este 7-9-ig lesznek megrendezve a MagNet Közösségi Házban. Az első órában bevezetőt tartok az aktuális témáról, a másodikban - azokkal, akik szívesen maradnak – beszélgetünk arról, ami elhangzott.

 

 

A bűntudattól az önbecsülés felé

2020. február 25.

meghallgathatom szöveg

Talán a legmélyebb és legvalódibb öröm az életünkben, amikor jóban vagyunk magunkkal. Amikor azt érezzük, hogy szerethetőek vagyunk – úgy, ahogy vagyunk. Amikor nem a teljesítményeinket szeretjük magunkban, nem a külső-belső tulajdonságainkat, hanem valamit, ami mindezek mögött van: az emberi lényünket.

Ezen az estén az önbecsülésről lesz szó. Arról, hogy milyen lehetőségeink vannak a magunkhoz való viszonyban előrelépni. Arról, hogy mit kezdhetünk a szégyennel és a bűntudattal. És arról, hogy hogyan erősíthetjük meg önmagunk szeretetét. 

   
Időpont: 2020. február 25. kedd, 19 óra.


Helyszín: MagNet Közösségi Ház, 1062 Budapest, Andrássy út 98.


Részvételi díj: 2000.- Ft, a helyszínen fizetendő.


Regisztráció: kérem, hogy regisztráljatok az info@borosandras.hu-n.

 

 

Korábban...


 

 

ut

 

Az elmúlt 30 évet lényegében azzal töltöttem, hogy „kutattam” az embert, az ember életét, és azt, hogy miként tudunk teljesebb életet élni. Erre a kutatásra nem egy tudományos érdeklődés indított, hanem az a nagyon is gyakorlati kérdés, hogy milyen módon tudok igazán segíteni másoknak. Azoknak, akik hozzám fordulnak, mert szeretnének másként élni, kevesebb fájdalommal és több örömmel.

A rengeteg próbálkozás sok mindenre megtanított, de leginkább arra, hogy nyitott szemmel és nyitott szívvel figyeljem azt a nagyon emberi folyamatot, ahogy járjuk az utunkat, hol megakadva, hol kilépve a megakadásainkból, és azt, hogy ezen az úton miként lehet segítséget kapni és adni.

Ebben a tíz előadásban szeretnék néhány gondolatot és tapasztalatot megosztani abból, amiket fontosnak tartok, ha valaki keresi a nagyobb lehetőségeket az életében, hogy teljesebben és örömtelibben élhessen.

 

 

 

1

Önismeret és emberi kapcsolatok
előadás

2019, április 3., szerda, 19 óra

Ezen az estén az életutunk két fontos aspektusáról, az önismeretről és az emberi kapcsolatokról, valamint ezek összefüggéseiről lesz szó.

  • Mit tanultam meg a saját utamon az utakról és az önismeret természetéről?
  • Mire tanítottak meg az önismereti csoportjaim arról, hogy mi is valójában az önismeret?
  • Hogyan viszonyulnak egymáshoz az önismeret, a saját utad, és az emberi kapcsolataid?
  • Hogy segíti az önismereted fejlődése, hogy egészségesebbek legyenek az emberi kapcsolataid?
  • És hogyan tudják a megértő, támogató és őszinte kapcsolatok erősíteni az önismeretedet?

 

 


 

 

 

 

 

ggigg

A boldogság keresése

2018. november 21., szerda, 19.00 óra

 

Az eddigi munkám során sokféle problémával, helyzettel és nagyon különböző emberekkel ismerkedtem meg, akiknek a céljaik is sokfélék voltak, de mindegyiket a törekvéseik mélyén lényegében az a szándék vezérelte, hogy megszüntessék a szenvedésüket, és boldogok legyenek.


Miközben ők is és én is azon voltunk, hogy egyre közelebb jussunk ezekhez, rengeteget beszélgettünk, próbálkoztunk, és így egy csomó tapasztalatot is szereztünk. Az akadályokról, a csapdákról, a buktatókról, a nehézségekről. És az olyan népszerű módszerekről, amik bár nagyon vonzónak tűnnek, de valójában eredménytelenek vagy megvalósíthatatlanok.


Miközben tehát sok mindenről kiderült, hogy tulajdonképpen reménytelen próbálkozás, egyre tisztábban vált láthatóvá az is, ami működik: tartósan kevesebb küszködést és több derűt hoz az életünkbe. És minél jobban megismertük ezeket a lehetőségeket, annál inkább fedeztük fel a hozzájuk vezető utakat, azokat a gyakorlati lépéseket, amiket érdemes megtenniük a boldogságukat kereső embereknek.

 

 


 

 

 

Mit csináljak, amikor annyira mások vagyunk?

2018. május 17., csütörtök, 19.30

 

A kapcsolataink egyik gyakori kérdése, miként kezeljük, hogy rengeteg mindenben különbözünk egymástól. Mást szeretünk, mások a vágyaink, az adottságaink, a szokásaink, mást hozunk a múltunkból, mint a másik. Másként látunk dolgokat, különböznek azok, amit szeretünk, amik fontosak és értékesek nekünk stb. stb. És mindeközben megértésre vágyunk, szeretnénk szeretetben együtt lenni a másikkal, és közösen csinálni dolgokat, közös döntéseket hozni. Mit tudunk tenni?
Ezen az estén ennek a kérdésnek nézünk utána különböző megközelítésekből. Néhány téma, amiről szó lesz:

    • Miért vagyunk ennyire különbözőek?
    • Mire tanít minket az evolúció a különbözőségről?
    • Mi a másság szerepe a fejlődésünkben?
    • Miért olyan nehéz a másságot kezelnünk?
    • Látszatmegoldások, amik egyszer visszaütnek.
    • Erőforrásaink, amiket latba vethetünk ilyenkor.
    • Lehetőségek, amivel hidat építhetünk egymás felé.

     

     

     

     


     

     

     

     

    Az életöröm

    2018. február 1., csütörtök, 19 óra

     

     

    Mindannyiunknak megvan az a képessége, hogy örüljön az életnek, hogy szeresse az életét, hogy derűvel kezelje mindazt, legyen az bármi is, amit az élet hoz neki.


    Ezt az örömöt azonban sokszor látom az emberekben megkopva, sok szomorú embert látok, bizalom, érdeklődés és lényegében életkedv nélkül. Igen fontos kérdés, hogy vajon miért?


    Ennél azonban még jobban izgat az, hogy mit tehetünk, hogy visszanyerjük az öröm és a derű képességet, az élet és a saját életünk szeretetét. Tapasztalatom szerint ennek titkai nem is annyira rejtélyesek: mindenki által hozzáférhető tanulási folyamatban tárulnak fel számunkra.


    Hogy milyen módon? Erről lesz szó a mai estén.

     


     

    Az önmagáról gondolkodó ember

    Az előadás felvételét itt nézheted meg

    youtube

     

    2017. március 1., 19 óra

     

    Az emberek sokszor gondolkodnak magukon, még ha nincsenek is mindig tudatában ennek: milyen vagyok valójában, miért ezt vagy azt teszem, jól van ez így velem, tehetnék mást, és ha igen, hogyan stb.? – ilyeneket és ezekhez hasonlókat szoktunk kérdezni magunktól - magunkról.


    A magunkról való gondolkodásnak több módja is van, többféle „szemüvegen” keresztül nézhetjük magunkat, de nem mindegy, hogy melyik szemüvegünket tesszük fel ehhez. Az a mód, ahogyan magunkat nézzük, ahogy a tapasztalatainkat
    vizsgáljuk, lehet előrevivő, és lehet olyan is, ami inkább hátráltat minket a továbblépésben.Ezen az estén azokról a „szemüvegekről” lesz szó, amiket gyakran használunk, de inkább károsak, mintsem hasznosak, és be fogok mutatni olyan nézőpontokat is, amelyek segítenek nekünk abban, hogy jobban érezzük magunkat, és nagyobb eséllyel történjenek olyan változások bennünk, amiket szeretnénk.

     


     

     

     

    Hogyan lehetek az, aki lehetnék?
    (Gondolatok az önmegvalósításról 2.)

    2016. december 1., 19 óra

    meghallgathatom szöveg

     

    Az előző előadásban általánosságban foglalkoztunk az önmegvalósítással.

    Ezen az estén a hangsúly inkább a hogyan-on lesz. Arról lesz szó, mit tehetünk, hogy jobban érezzük a "szív útját", és arról, mik segítik, hogy valódi lépéseket tegyünk afelé, hogy több legyen az öröm az életünkben.

     


     

     

    Lehetek az, aki lehetnék?
    (Gondolatok az önmegvalósításról 1.)

    2016. október 27., 19 óra

    meghallgathatom szöveg

     

    Hogyan fejlődik az ember? Miért nem változik sok ember, miközben szenved attól, ami vele van? Mik a titkai az igazi változásnak? Mit tehetünk, hogy több legyen az életünkben az öröm és az energia? Mit jelent, hogy a saját utamat járom? Honnan tudhatom, hogy jó úton vagyok?

    Ilyen és ehhez hasonló kérdésekről lesz szó ezen az estén.

                                          


     

Párkapcsolat, szabadság, összetartozás

2016. szeptember 29., 19 óra

 

Minden párkapcsolatnak döntő kérdése, mit kezdjünk azzal a dilemmával, hogy miközben összekapcsoljuk az életünket egy másik emberével, aközben ne veszítsük el magunkat. Vagy miközben igyekszünk a saját utunkat járni, ne veszítsük el a másik embert.


Ezt a nem könnyű kérdést sokféleképp igyekeznek kezelni az emberek, de ritkábban látni olyat, amivel valóban örömtelivé és hosszútávon is életképessé teszik a kapcsolatukat.


Ezen az estén olyan nézőpontból fogjuk megközelíteni ezt a dilemmát, ahonnan jobban látszik, mit tehetünk, hogy sem magunkat, sem az összetartozást ne kelljen feladnunk.

 


 

 

Gondolatok az önbecsülésről

2016. június 16. 19 óra

 

Ha annyira vágyunk arra, hogy megbecsüljenek bennünket, akkor vajon mi magunk megtesszük-e ezt magunkkal? Egyáltalán: mit jelent az, hogy szeretem magam? Ha szeretem magam, az nem önzés? És mit csináljak a hibáimmal?
Mik azok a szokásos próbálkozások, amik inkább csökkentik az önbecsülésem, holott pont a fordítottjára törekednék? És mit tehetek, ha elhatározom, hogy szeretném jobban becsülni és szeretni magamat?

Ilyen és ehhez hasonló kérdésekről lesz szó ezen az estén.

 


 

 
A szabadság, amit mindannyian keresünk
2016. május 11-e, szerda, 19 óra

A szabadság az életünk „lélegzete”: e nélkül csak tengődünk, leéljük vagy túléljük az életünket, öröm és jó érzések nélkül; nem véletlen, hogy mindannyian többet szeretnénk belőle, szinte minden törekvésünkben benne van a nagyobb szabadság vágya.
Noha szabadnak születtünk, tapasztalataim szerint egyre több ember érzi úgy az élete előrehaladtával, hogy nem a saját életét éli, hanem külső és belső kényszereknek kell megfelelnie.
Vajon miért van ez? Mi visz minket efelé?
És mit tehetünk, hogy megváltozzon ez? Ezekről lesz szó ezen az estén.
 

 


 

 

A KÁOSZ ÉS A KIVEZETŐ ÚT

előadás

kaosz

2016. február 10. 19 óra.

 

Aligha van olyan ember, akinek az élete időnként ne kerülne kisebb-nagyobb káoszba. Ezek az állapotok, ha tetszik, ha nem, részei az életünknek, bár sokan igyekeznek ezekről nem venni tudomást, mert tartanak a felfordulástól. Sokszor éppen ez a hozzáállás aztán az oka az elhúzódó káosznak, az, hogy úgy teszünk, mintha mindig tudnánk, mit kell tenni, pedig ilyenkor valójában nem tudjuk.

Mi lehet akkor a kivezető út, ha nem tudjuk, mit kellene tenni?

Az előadáson szó lesz a káosz természetrajzáról, azokról a szokásos megoldási kísérletekről, amik tartósítják a káoszt, és azokról is, amik segítenek felismerni, merre vezet az út kifelé.

 

ÖNISMERET ÉS SZEMÉLYES FEJLŐDÉS

2015. február 12-én, 18.30-kor

 

onismeret.jpg

 

 

A legtöbb gondolkodó, fejlesztő szakember és tanító, aki a személyes élettel, az életünk értelmével, a valódi örömeink okaival foglalkozik, előbb-utóbb eljut az önismeret fontosságáig.
És mi magunk is, ha azt tapasztaljuk, hogy nem minden 100 %-os az életünkben, feltesszük magunknak a kérdést: mi van bennem, ami megnehezíti a dolgaimat, mit tehetek, hogy másként menjenek az ügyeim?

Az előadásom célja, hogy növeljem az önismeret körüli tisztánlátásunkat.

Ha eljössz, számíthatsz az alábbi témákra:

Részvételi szándékodat az iinfo@borosandras.hu mailen jelezheted! A válaszlevélben elküldöm az előadás helyszínét. as.hu


Időpont: az előadás 2015. február 12-én, csütörtökön lesz 18.30-kor.

 

 

 

 

 

ÚJ MEGÉRTÉSEK - ÚJ LEHETŐSÉGEK

Hogyan segítik Virginia Satir és a Humanisztikus pszichológia új nézőpontjai az egyének és a csoportok fejlesztését?

előadás

Szeptember 30., 18 óra

 

 humanisztikusok_fb.jpg

A Humanisztikus pszichológia azért alakult ki, mert sokan szűkösnek találták azt a nézőpontot, ahogy korábban a pszichológia az emberről gondolkodott. A 20. század második felében elindult irányzat képviselői új felismeréseket tettek az emberről, az ember vágyairól, motivációiról, lehetőségeiről. Azt kutatták, milyen módon „hozhatja ki” valaki magából a maximumot, hogyan tágíthatja az élete lehetőségeit. Új felismerésekre jutottak abban is, hogy nekünk, fejlesztő és segítő szakembereknek mi a dolgunk, vagy másként: hogyan dolgozzunk emberekkel és csoportokkal, hogy a legtöbb változást érjük el.
 
Az előadásban ezekről lesz szó, kiemelten Virginia Satirról, aki véleményem szerint a legtovább jutott az új felfedezésekben és az új lehetőségek kidolgozásában. És fogok beszélni azokról a tapasztalataimról is, amiket az elmúlt 30 év hozott, amikor igyekeztem minél több mindent a fejlesztői és segítői gyakorlatomban ezekből megvalósítani.
 

Részvételi szándékodat az iinfo@borosandras.hu mailen jelezheted! A válaszlevélben elküldöm az előadás helyszínét. 

Időpont: az előadás 2014. szeptember 30-án, kedden lesz 18.00-kor.

ras.hu

 

 

 

 

csend7.jpg

ÖNMEGVALÓSÍTÁS, CSEND ÉS TERMÉSZET

Hogyan "használjuk" a csendet és a természetet személyes fejlődésünkre?

 

előadás

2013. Szeptember 25., 18 óra

 

 

Ha meg is akarod próbálni... >>

Előzetes

Tapasztalataim szerint az önmegvalósítás körül elég nagy a zűrzavar az emberekben: egyesek azt hiszik, nem képesek rá, mások attól félnek, hogy az egyben önzést is jelent, megint mások azonosítják a megfelelő munka megtalálásával, egyesek nem is értik, mit lehet „megvalósítani önmagunkon”, vannak akik tehetségtelennek tartják magukat hozzá.
Miért lett mégis a humanisztikus pszichológia központi fogalma az önmegvalósítás, amikor annyira hangsúlyozza a valóságot, a realitást? Tényleg olyan távoli dolog  bármelyikünktől, hogy önmagát válassza? Valójában mit jelent ez a választás? Ez nehéz vagy könnyű? Kell-e, lehet-e tenni valamit ezért? És ha igen, akkor mit? Ezekről fogok beszélni az este első részében.

A második részben a csendről és a természetről lesz szó. Sok minden támogatja az önmegvalósításunkat: sok út van a személyes fejlődésünkre. Amiért a csend és a természet itt kiemelt szerepet kap, az az, hogy tálcán nyújta nekünk ez a két támogató közeg a lehetőségeket, csak ki kell nyújtani a kezünket értük, és megfelelően kell velük bánni. Arról fogok az este beszélni, hogy milyen beállítódással nyerhetünk a legtöbbet ezekből, mit kell és mit nem kell tennünk a csendben és a természetben.

Az előadás Budapesten lesz 2013. szeptember 25-én, 18.00 órakor.


Részvételi szándékodat az iinfo@borosandras.hu mailen jelezheted! A válaszlevélben elküldöm az előadás helyszínét.     

 

 

 

 

 teammunka.jpg

 

TAPASZTALATI TANULÁS - új felfogásban

 

előadás

2013. Április 23, 18 óra

 

 

Szakmai tréning indul a Tapasztalati tanulásról >>

 

Előzetes

Nagyjából 20 éve foglalkozom a tapasztalati tanulással. Rengeteg tréninget vezettem ezen a módon, használtam a személyiségfejlesztő csoportjaimon és egyre hangsúlyosabb a négyszemközti munkámban (coaching, konzultáció) is. Őt éve vezetek képző (train the trainer) csoportokat, ahol nem csak trénerek, de coachok és terapeuták is megfordultak szép számmal. Mindez oda vezetett, hogy kialakult bennem egy nagyjából egységes modell, egy olyan rendszer, ami kiegészíti a David Kolb féle eredeti modellt, és új perspektívákat mutat fel akár a továbbgondolás, akár a gyakorlat számára.


Számomra – mint gyakorló pszichológus számára – mindig az volt a fontos, hogy az új modellek mennyire vezetnek egy eredményesebb fejlesztő, gyógyító gyakorlathoz. Saját tapasztalatom azt igazolja, hogy az eredeti tapasztalati tanulás elmélet kiegészítése egy jobb gyakorlatot eredményez: ez motivál abban, hogy ezt megosszam ezen az előadáson.


A fent említett kiegészítések fontosabb kijelentései:

Az előadáson ezeket a pszichológiai (és filozófiai) paradigmákat fogom bemutatni, és azt, hogy milyen gyakorlati iránymutatást adnak ezek ahhoz, hogy eredményesen segíthessünk. Szó lesz a májusban induló Tapasztalati tanulás szakmai képzés-ről is.

 

Az előadás Budapesten lesz 2013. április 23-án, 18.00 órakor.

 

 

 

 

 

 

AZ ELLENÁLLÁS KEZELÉSE

előadás

2013. Február 19, 18 óra

 

 

Szakmai tréning a témáról>>

 

Fritz Perls, a Gestalt terápia „atyja” azt tanítja nekünk, hogy „a tanulás nem más, mint annak felfedezése, hogy valami lehetséges”. Virginia Satir meg azt mondja, hogy bárki, bármikor képes változni, ha megváltozik az észlelése. Ha a tanulás felfedezés, miért megy sokunknak olyan nehezen? Ha képesek vagyunk bármikor változni, akkor miért lép fel ellenállás bennünk a változással kapcsolatban?

erA Gestalt elvei szerint az ellenállás egy erőforrás, ezért támogatnunk kell. Virginia Satir inkább az ellenállásban lévő embert támogatta. Mit jelentenek ezek az elvek a gyakorlatban? Hogy lehet az ellenállást, vagy az ellenálló embert támogatni? Hogyan lehet „befűteni a szobában”, ha valaki ellenáll, ahelyett, hogy a „takarót rángatnánk le róla”- ahogy Virginia Satir beszélt az ellenállás kezeléséről. Mit tehetünk, hogy az ellenállás esélyét előzetesen csökkentsük? És mit, ha mégis megjelenik?

Az előadás témája tehát az, hogy ez a két egyedülállóan hatékony „változás – szakértő” mit tanított az ellenállásról, és mi mit tanulhatunk tőlük a gyakorlatban. A témáról tréninget is tartok márciusban. A tréningről itt
tudhatsz meg többet.

Az előadás Budapesten lesz 2013. február 19-én, 18.00 órakor.

 

 

 

 

 

 

kossuth

a TIT József Attila Szabadegyetem szervezésében

Mindennapi ügyeink a humanisztikus pszichológia tükrében

8 előadás
Előadó: Boros András (gyakorló humanisztikus pszichológus)
Minden második kedd, 17:30

bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbea

Ez az előadás-sorozat elsősorban azoknak szól, akik szeretnék az életüket nagyobb örömben, kevesebb nehézséggel, nagyobb belső szabadsággal és megelégedettséggel élni. A humanisztikus pszichológia nem az emberi problémákat analizálja, hanem azzal foglalkozik, hogy miként bontakoztathatjuk ki minél jobban az emberi lehetőségeinket. Azt mondja, ha problémáid vannak, ez azt jelenti, hogy megakadt valahol a természetes fejlődésed, és azt az utat ajánlja, amivel újra mozgásba tudod hozni azt.
Az előadásokban mindennapi ügyeket, gyakorlati problémákat és kérdéseket nézünk meg ezen a szemüvegen keresztül. Nem arra törekszünk, hogy minél több ismeretet adjunk át, inkább arra, hogy az elhangzottak segítsenek a hallgatóknak eligazodni az élet sokszor igen bonyolult kérdéseiben. Ezt támogatja az is, hogy az előadásokat minden esetben beszélgetés követi majd, és időnként lehetőség lesz kisebb, a téma megértését segítő személyes élményt is átélnünk.


• 
október 16.  Mi a humanisztikus pszichológia? 
Ez az alkalom arról szól, hogy miben különbözik a humanisztikus pszichológia a többi pszichológiai irányzattól. Ez azért lényeges, mert a humanisztikus pszichológia emberképe nagyon inspirál arra, hogy megértsük magunkat, a másikat, és új utakat fedezzünk fel a nehézségeink megoldásában.

• október 30.  „Valakivé válni”: az ember fejlődésének iránya 
Ahumanisztikusok” leginkább abban hoztak újat, amit az emberről, az emberi szükségletekről, az ember életének alapvető irányáról mondtak. Az előadás ezekről fog szólni, és beszélünk majd arról is, hogy ez hogyan változtatta meg a pedagógiáról, a családról, a vezetésről és az életünk értelméről szóló nézeteket is.

• november 13.   A pszichés problémák, mint elakadások  
A humanisztikus pszichológia másik, forradalmian új nézete az, hogy az ún. „pszichés problémákat” nem betegségnek, hanem a fejlődés megakadásának látja. Mi az elakadás, hogyan jön létre és mit kezdhetünk vele?

• november 27.  Az önismeret és a személyes fejlődés elvei, egyéni és csoportos módszerek
Mindannyiunknak vannak nehézségei és elakadásai. Ezen az előadáson arról lesz szó, hogy milyen lehetőségeket találhat ma Magyarországon az, aki aktívan kíván tenni azért, hogy ezek megszűnjenek.

• december 11. Az emberi kapcsolatok: problémák és lehetőségek 
Semmire sincs úgy szükségünk, mint az emberi kapcsolatokra, de semmi nem fáj annyira, mint az, ha ezek nem működnek jól. Ezen az estén arról lesz szó, hogy milyen lehetőségeink vannak, hogy a kapcsolataink inkább örömforrást jelentsenek és támogassák a fejlődésünket, mintsem azt, amit sokaknak: az örökös küszködést a másikkal.

• január 8.  A család, mint a személyiség „műhelye” 
A családban, mint elsődleges közösségben, sok minden megalapozódik az életünkben. Mit mond a humanisztikus pszichológia az egészséges családról, a gyerekkorról, és mit a szülői létről?

• január 22.  Az iskola és a munkahely a humanisztikus pszichológia tükrében 
Hogyan segítheti a pedagógus egészséges fejlődéshez a gyerekeket és a közösséget? Mit tehet a vezető, hogy alkotó és elkötelezett munkatársai legyenek? És milyen az a munka, ami igazán előre viszi az életünket?

• február 5.  Önmagunk fejlesztésének lehetőségei
Bár az ember alapvető tendenciája a fejlődés, ezért tennünk is kell. Sokan azt hiszik, hogy ehhez mindig szakember (pszichológus, terapeuta, mester stb.) kell, de ez nem igaz: a saját életünk irányítása elsősorban a mi kezünkben van. Mit kezdjünk ezzel a felelősséggel?

Jegyek a helyszínen válthatók (1000.- Ft/alkalom), Kossuth Klub, 1088 Budapest, Múzeum utca 7.
(a Nemzeti Múzeum déli oldalán, megközelíthető a Kálvin tér felől).

további részletek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

csapat
 


 

 

 

 

 

 

 

 

  Kezdőlap

 

i Magamról

 

 

 

  Mindenkinek

 

 

          Csend program

 

 

          Gestalt csoport

 

 

          iHumanisztikus pszichológiai estek

 

 

            Induló önismereti csoport aa

 

 

        Útkereső tréning

 

 

     

 Szakmai programok

 

 

          Five STARS

 

 

          Humanisztikus Coaching a

 

 

          Humanisztikus pszichológia gyakorlatban

 

 

          Csapatok fejlesztése

 

 

          Tapasztalati Tanulás

 

 

          Gestalt & S zervezetfejlesztés

 

 

          Ellenállás kezelése

 

 

         Eddigi résztvevők, visszajelzések

 

 

 

 

 

 Kapcsolat, hírlevél, GDPR